Dikkat! Okullarda 'tehlikeli' tartışma büyüyor 'Aşılı-aşısız veli' kavgası!

« geri 1 / 2 ileri »

Eskiden okul gezilerinin, matematik ödevlerinin tartışıldığı veli WhatsApp gruplarında da gündem koronavirüs. Ebeveyni aşı olmayan çocuklar ise gündemin bir numaralı maddesi. Ancak iş öyle bir yere doğru gidiyor ki çocuklar 'anne-babası aşılı' 'anne-babası aşısız' diye ayrılabiliyor. İşte okullardaki tehlikeli aşı tartışmaları ve uzmanların uyarıları...
Koronavirüsle mücadelenin gölgesinde girilen yeni eğitim-öğretim yılında ilk hafta geride kaldı. Milyonlarca öğrenci ve yüzbinlerce eğitim çalışanı okulları doldurdu. Devletin aldığı salgın önlemleri sayesinde öğretmenler başta olmak üzere aşı olmamış okul çalışanları da her gün Elektronik Takip Sistemi vasıtasıyla PCR tesit takibine alındı.

ÖĞRENCİ VELİLERİ İÇİN PCR TESTİ ZORUNLULUĞU YOK

Artık aşı olmayan okul çalışanları her hafta PCR testi yaptırmak zorunda. Ancak çocuklarını okullara gönderen velilere ilişkin böyle bir uygulamanın olmaması tartışmaları da beraberinde getirdi.
Okulların açılmasıyla birlikte, veliler arasındaki aşı tartışmaları da alevlendi.

OKUL MÜDÜRLERİ VE ÖĞRETMELER SORU YAĞMURUNDA

Okul müdürlerine ve sınıf öğretmenlerine 'Sınıfta ebeveyni aşı olmayan öğrenci varmış' 'Annesi-babası aşı olmayan çocukları ne yapacaksınız' gibi baskılar gelmeye başladı. Her ne kadar okul yetkilileri 'sosyal mesafe kuralı, sınıfta da maske takma zorunluluğu' gibi gerekli önlemlerin alındığını söylese de veliler arasındaki tartışma sürüyor.

VELİ WHATSAPP GRUPLARININ ANA GÜNDEMİ: AŞISIZLAR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Doğalgaza Büyük Zam Geldi
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?
Psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri neler?