İlk Kez Ev Alacaklara Güzel Haber

İlk Kez Ev Alacaklara Güzel Haber
İlk Kez Ev Alacaklara Güzel Haber Handan Taşgın

Hiç Evi Olmamış ilk Defa Ev Alacaklar 30 Bin TL Ek Destek Alabilirsiniz Ev alacak olan vatandaşlar son dönemlerde sunulan kredi imkanlarından faydalanmak istiyorlar. Ancak bu süreçte ev alamayacak olan vatandaşlar uzun vadeli plan yapmaları durumunda devletten 30.000 TL'ye kadar ek yardım alabilirler. Geçtiğimiz dönemlerde artırılan bu destekten nasıl faydalanılacağını aşama aşama anlatıyoruz

Kamu bankaları ile kamu katılım bankaları devlet destekli konut kredisi kampanyasını hayata geçirdiler.  Tarihi kredi fırsatı olarak adlandırılan bu kredi imkanı ile ev almak isteyen vatandaşlara hem maliyet hemde ödeme seçenekleri ile cazip kredi imkanları sunuluyor. Bu dönemlde ev almak isteyen vatandaşlar bankalara başvuruda bulunurken uzun vadede ev almak isteyen vatandaşlara da ek bazı destekler bulunuyor.

İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ

Bu dönemde değilde uzun vadede ilk defa ev alacak olan vatandaşlara devlet aşağıda yer alan aşamaların tamamlanması durumunda ek destek sağlıyor.  Ev alma planı kuran vatandaşlara sağlanan bu destek ödemesinde ise süreç şu şekilde işliyor. Vatandaşlar konut hesabı açan bankaların birinden konut hesabı açıyorlar. Bu hesaba en az 3 yıl olmak üzere para birikimi yapıyorlar.  Konut hesabında biriken bu parayı ise sadece belli oranlarda kullanabilen vatandaşlar yapmış oldukları birikim tutarına göre devlet desteği alıyorlar. Bu devlet desteğinde alt sınır 24 bin TL olurken ödeme süreci ve tutarına göre bu rakam 30 bin TL'ye kadar yükseliyor. 

DESTEK ÖDEMESİ TABLOSU

Konut hesabında birikecek para tutarına göre devlet tarafından sağlanan destek tutarı tablosu şu şekilde; Konut hesabında 36 ay ila 47 ay arasında para biriktiren vatandaşlar devletten teşvik parası olarak 24 Bin 742 TL destek ödemesi alırlar.  Konut hesabında  48 ay 59 ay arasında para biriktiren vatandaşlar devletten teşvik parası olarak 26 Bin 645,20 TL destek ödemesi alırlar.  Konut hesabında  60 ay ve üzerinde para biriktiren vatandaşlar devletten teşvik parası olarak 28 Bin 548 TL destek ödemesi alırlar. 

VATANDAŞLAR AYRI AYRI ALABİLİRLER

Evli olan vatandaşlar ayrı ayrı bu birikimi yapabilirler. Bu kapsamda ayrı ayrı devlet desteğinden faydalanacak olan vatandaşlar yaklaşık 57 bin TL'lik bir destek eldebilirler. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.