Hafta Sonu Yasak Var mı? 15 İlde Giriş Çıkış Yasakları Kalkıyor mu? Kısıtlamalar Kalkıyor mu? Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında son kez Huber köşkünde toplanan kabine 15.10'da toplanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair vatandaşların en çok merak ettiği konulara açıklık getirdi.

Hafta Sonu Yasak Var mı? 15 İlde Giriş Çıkış Yasakları Kalkıyor mu? Kısıtlamalar Kalkıyor mu? Erdoğan Açıkladı
Hafta Sonu Yasak Var mı? 15 İlde Giriş Çıkış Yasakları Kalkıyor mu? Kısıtlamalar Kalkıyor mu? Erdoğan Açıkladı Handan Taşgın
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 15.10’da başlayan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararları açıklayacak. Koronavirüs tedbirleri ile ilgili alınan kararlara ilişkin vatandaşların en merak ettiği sorulardan birisi ‘Bu hafta sonu da sokağa çıkma olacak mı?’ İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası yapacağı açıklamada bu sorunun cevabını verecek.
Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.10'da başladı. Toplantı, dokuzuncu kez video konferans yöntemiyle yapılıyor.
 
Gelecek haftadan itibaren Ankara’da mesaisine başlaması planlanan Erdoğan’ın bakanlardan brifing alacağı kabinenin en önemli gündem maddesi normalleşme süreci.
 
Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin açıklanacağı toplantı ile ilgili merak edilen bir diğer önemli konu başlığı ise haf sonu sokağa çıkma kısıtlaması. Bayramda tedbirler kapsamında 81 ilde 4 gün boyunca sokağa çıkılmamış yasağı ihlal edenlere ceza verilmişti. Kabine toplantısı öncesi milyonlarca vatandaş ‘Bu hafta sonu da sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?’ 

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Rabbimden tüm insanlıkla beraber aile ve dostlarımızla birlikte huzurla, sağlıkla geçirebileceğimiz nice bayramlara ulaştırmasını diliyorum.

Salgın sebebiyle bizi gönlümüzce bayram yapmaktan mahrum bıraktıysa da kalbimizde hem umudu koruduk.

Hepimizin de geleceğimize dün olduğundan çok daha berrak, olgun şekilde bakabildiğimiz gönül ve zihin dinginliği kazandığımızı düşünüyorum.

Salgının çok büyük kıyımlara yol açtığımız ülkelerle kendimizi mukayese ettiğimizde elimizdeki nimetlere şükrettiğimizi yakından biliyorum.

Fedakarca görev yapan sağlık personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

81 il ve 922 ilçede valilerimiz, kaymakamlarımız, emniyet ve jandarma teşkilatlarımız tarafından tedbirler yürütüldü.

8 milyon 65 yaş üstü vatandaşımız, 25 milyondan fazla 20 yaş altında gençlerimizin her türlü ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılandı.

6 milyon 240 bin üzerinde talebe cevap verdi. Halkımız yaptığı hiçbir fedakarlığın boşa gitmediğinden emin olsun.

Allah’ın izni, milletimizin gayreti, devletimizin katkısıyla kayıplarımızın hepsini kısa sürede ziyadesiyle geri alacağımızdan en küçük şüphemiz yoktur.

Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı güçlü tuttuğumuz ölçüde Rabbim bize kapılar açacaktır.


Türkiye’nin gerçekten çok iyi bir yere geleceğini şimdiden almaya başladık. Sanayi, teknoloji, ticaret, tarım, enerji, ulaşım, sağlık, spor, savunma sanayinde Türkiye parlayan bir yıldız olarak öne çıkıyor.

İnşallah 2. Dünya Savaşı sonrası hatalar tekrarlanmayacak ülkemizin önüne gelen fırsatı değerlendirmeyi sağlayacağız.

Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzakları birer birer bozarak 2023 hedeflerine ulaşma konusunda kararlılığını göstermiştir.

Rabbimizin ‘sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır olabilir’ emri ilahisine inşallah bir kez daha mazhar olacağımız bir süreci yaşıyoruz. Bir asır önce hasta adam olarak nitelenen Türkiye’nin bu gün hastaların ümidi olması bir ibret vesikasıdır.

Kendimize, halkımıza, devletimize güveniyoruz. Aydınlık geleceğinin bizi beklediğine yürekten inanıyoruz.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
HERKESİN EVİNDE KOVİD-19 AŞISI VARDIR. HERKES BUNU BİLMELİ ÇOK ÖNEMLİ!
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.