Koronavirüsüne Karşı Öyle bir Yöntem Alıyor ki!

Koronavirüsüne Karşı Öyle bir Yöntem Alıyor ki!
Koronavirüsüne Karşı Öyle bir Yöntem Alıyor ki! Handan Taşgın

İlk corona virüsü vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor
Bülent Menteşe, corona virüsü nedeniyle günlük tutmaya başladı. Her gün evden çıkınca temas kurduğu kişileri tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, virüs nedeniyle enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını söyledi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, corona virüsü için önlemlerini alıyor. Özellikle işe gelirken ve eve dönerken tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğini belirten Menteşe, Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının açıklanmasının ardından da günlük tutmaya başladığını söyledi. Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe not tutmanın, herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.


“BAKAN İLK VAKAYI AÇIKLADIKTAN SONRA BAŞLADIM”

Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın ilk enfekte haberini verdiği 11 Mart’ta not tutmaya başladığını söyleyerek, ”Bakanımız, ‘Virüs bulaşan hastamızın geçmişe dönük olarak gittiği yerleri, iletişim kurduğu insanları araştırıyoruz’ dedi. Ben de bu bilgiler ışığında günlük tutmaya başladım.


Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum. 2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları Allah korusun bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur. Böylelikle virüsün yayılmaması anlamında güzel bir tedbir olarak düşündüm. Umarım bugünleri atlatırız ve bunlarda birer anı olarak kalır” diye konuştu. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.