25 Kişilik Özel Ekibin İçinde Olan Ve Almanya'da Yaşayan Hemşireden Çok Önemli Korona Virüs Uyarısı

25 Kişilik Özel Ekibin İçinde Olan Ve Almanya'da Yaşayan Hemşireden Çok Önemli Korona Virüs Uyarısı

25 Kişilik Özel Ekibin İçinde Olan Ve Almanya'da Yaşayan Hemşireden Çok Önemli  Korona Virüs Uyarısı
25 Kişilik Özel Ekibin İçinde Olan Ve Almanya'da Yaşayan Hemşireden Çok Önemli  Korona Virüs Uyarısı Handan Taşgın

Almanya'da 25 kişilik özel ekibin içinde yer alan Türk hemşire corona virüsünün ne kadar ciddiye alınması gerektiğini belirtti. Tüm dünyayı saran korona virüsü kabusu korku salmaya devam ediyor

Almanya’da Duisburg Essen Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nün yöneticisi Balıkesirli hemşire Canan Emcan, 60 yaş üstü hastaların dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı daha dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulundu.


 
Üniversitenin enfeksiyon hastalıkları bölümünde yatan 3 koronavirüs hastası olduğunu söyleyen Emcan, izole edilmiş odalarda, dönüşümlü olarak 25 sağlık personeli eşliğinde tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

Koronavirüse karşı sıkı bir eğitim programından geçtiklerini söyleyen Emcan,

"25 kişi, üç vardiya olarak görev yapıyoruz. Hastalarımızın başındayız. Almanya’da iki binden fazla insanda koronavirüs vakasına rastlandı.  Halle kenti tüm yuva ve okulların iki haftalığına tatil edildiğini duyurdu. Rostock kentinde binden fazla okul 23 Mart'a kadar eğitime ara verdi.

Almanya’da koronavirüsten 60 yaş üstü 3 kişi yaşamını kaybetmişti.

Son olarak ise Baden Württemberg Eyaleti'nde 67, Bavyera'da ise 80 yaşındaki kişiler yaşamını yitirdi. Vücut dirençleri düşük olduğu için 60 yaş üstü kişilerin daha dikkatli olmaları gerekmekte. Bağışıklık sistemlerini yüksek tutacak gıdalar almaları ve açıklanan önlemler ile ilgili kurallara daha dikkatli olmalarını uyarıyorum” dedi.

‘BİZLERİN DE AİLELERİ TEDİRGİN AMA İŞİMİZ BU’
Koronavirüsün yol açtığı ölümlerin kendi ailelerini de tedirgin ettiğini söyleyen Canan Emcan şöyle konuştu:

“Tedavi yürütülürken son derece dikkatli davranıyoruz. Özel önlemler aldığımız için korkmuyoruz, bu bizim işimiz. Bu işi uzman olan birileri yapacak, biz de mesleğimizin uzmanıyız. Zaten enfeksiyon bölümünde çalışıyoruz. Tecrübeli bir ekibiz. Bizlerin de aileleri tedirgin ama işimiz bu. Benim mutluluğum, hastalarımızın iyileşmesi, sağlığına dönmesi.”

 

Cumhuriyet

25 Kişilik Özel Ekibin İçinde Olan Ve Almanya'da Yaşayan Hemşire Almanya'da Yaşayan Hemşireden Çok Önemli Korona Virüs Uyarısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.