Avustralya'da 5 Bin Deve Öldürüldü, Yetkililer Açıkladı Katliama Devam edilecek

Avustralya'daki deve katliamı devam ediyor. Şimdiye kadar 5 bin deve öldürülürken, yetkililer katliamın devam edeceğini duyurdu

 Avustralya'da 5 Bin Deve Öldürüldü, Yetkililer Açıkladı Katliama Devam edilecek
 Avustralya'da 5 Bin Deve Öldürüldü, Yetkililer Açıkladı Katliama Devam edilecek Handan Taşgın

Avustralya'da gelmiş geçmiş en büyü katliam yapılmakta. Çok su tükettikleri gerekçesiyle tam 10 bin deve öldürülecek

Avustralya'nın güneyinde kuraklık nedeniyle 5 bin yabani devenin, helikopterlerden tüfeklerle açılan ateşle öldürüldüğü açıklandı. 10 bin devenin öldürüleceğini duyuran yetkililer katliama devam edecek.
BBC'de yer alan habere göre, yerli aborjin halkının yaşadığı Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) bölgesinin yerel idaresi, pazar günü başlatılan deve itlafının beş gün sürdüğünü ve 5 bin yabani devenin öldürüldüğünü açıkladı.

APY yerel yönetimi, hayvan hakları savunucularının tepkilerine karşın bölgede yaşanan kuraklığı gerekçe göstererek develeri itlaf etme kararı almıştı.

Daha sonra katliama yabani atlar da dahil edilmişti.

Avustralya'daki deve katliamına atlar da dahil edildi
Kuraklık nedeniyle develerin su bulmak için büyük gruplar halinde yerleşim yerlerine gittiği ve bölgede yaşayanların tehlike altında olduğu iddia edilmişti.

Ülke genelindeki toplam sayısının 1,2 milyon olduğu tahmin edilen deve sayısını kontrol altına almak için yürütülen operasyonda 5 bin devenin daha öldürüleceği tahmin ediliyor. 

Geçtiğimiz yıl Avustralya hükümetinin ülkedeki yerel türleri yok eden vahşi kedileri öldürmek için zehirli sosis kullanacağı açıklanmıştı. Ülke 2020'ye kadar 2 milyon kediyi öldürme sözü vermişti. 

Kaynak: BBC, TRT Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR