Nasıl ki başlangıçlar varsa hayatta, her başlangıcın bir sonu da vardır.

Nasıl ki başlangıçlar varsa hayatta, her başlangıcın bir sonu da vardır.
Nasıl ki başlangıçlar varsa hayatta, her başlangıcın bir sonu da vardır. Handan Taşgın

Nasıl ki başlangıçlar varsa hayatta, her başlangıcın bir sonu da vardır. Her zaman bir şeyleri doğru devam ettiremeyebilirsiniz. Zaten bu mümkün değil. Elbette hatalar yapacaksın, eksiklerin olacak. Yanlış olanı öğrenmeden doğruyu bilmen mümkün değil ki! Bir insanın en değerli kılavuzu kendi tecrübeleri değil midir? Kimin teorik olarak anlattığı doğrular senin yaşadıklarından daha gerçek olabilir? İnan hiç kimsenin... Bu yüzden hatalarını yok sayma. Ama aynı şeyi iki kere yapmanın hata değil, yanlış olduğunu da unutma.

Her fırsatta kusurlarını yüzüne vurmaya çalışan birileri de olacak hayatında. Hiç aynaya bakmadan, kendini tartmadan seni yargılayanlar... Her şeyin en iyisini onlar biliyormuş gibi her konuda mutlaka bir fikri olanlar... Yaralı yanından seni vurmak için fırsat kollayanlar... Sanki bu dünyaya sırf seni incitmek için gelmiş gibi seninle uğraşan birileri olacak mutlaka. Onlara aldırma, görmezden gel, yok say onları...

Ve kalbin...
Varlığını anlaman için dokunmana ya da görmene ihtiyacın olmayan tek organın... Üzüldüğünde sıkışan, sevindiğinde hızlı çarpan kalbin... Bu hayatta en çok onu yoracaklar... En çok onunla mutlu olacaksın ve en çok hatayı da onunla yapacaksın. Onunla sevineceksin, onunla güveneceksin, onunla kırılacaksın ve yine onunla üzüleceksin... En kötü kalpli birini sevmek bile ayıp değil, erdemdir. Varsın onlar anlamasın. Kötü birine güvenmiş olmak insanı aptal yapmaz ama güveni boşa çıkaran biri de adam olamaz!

Duyguların dostum... Her ne olursa olsun kendi duygularını yok sayma. Çünkü onlar senin sahip olduğun tek şey. Merhametin, sevgin, üzüntün, öfken, kinin... Seni sen yapan şeyler yüreğinde biriktirdiklerinden ibaret. Duyguları olmayan bir insan koca bir hiçtir. Derinlerindeki sevgiyi ve merhameti karanlıkta bırakma. Asıl aptallık birilerine kızıp duygularına küsmektir. Hayatın boyunca hangi şartlarda olursan ol en çok kendine ihtiyacın var. Bu yüzden hislerine asla sırt çevirme. Aşık olacaksan ol, ağlayacaksan ağla, bağıracaksan bağır. Gerekirse küfret ama hiç bir şeyi içine atıp kendini boğma.

Gerçek hayat, bilgisayar oyunlarında olduğu gibi ekstradan can vermez insana. Mantardan can yapacağım derken birilerinin çıkıp hayatını mantara bağlamasına göz yumma. Tek bir canın var dostum, o canı boş yere yakma. Seni üzen şeyleri sıyır at üzerinden. kendini iyi hissettiğin şeyleri yap ve onlar uğruna yaşa.

Ve bu dünyada senden bir tane daha olmadığını asla aklından çıkarma...

alıntı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
OKULLARDA SON DURUM. EĞİTİM ÖĞRETİM BÖYLE BAŞLAYACAK.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.