YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ

YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ

YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ
YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ Handan Taşgın

Yaşlılık lekeleri (lentigo) 45-50 yaşlarında görülmeye başlar. Lentigo, derinin renk bozukluğu rahatsızlığıdır. Yaşlılık lekeleri bazı durumlarda keratoza dönüşerek, pul pul ince bir tabakayla kaplanabilir. Yaşlılık lekelerinin aksine keratozlar zamanla cilt kanserine dönüşebilir. Bu nedenle dermatolağa gidilmesi gerekir. Güneş ışığından korunmak yaşlılık lekelerinin artışına karşı bir önlem oluşturur. Alkol ve tütün kullanımı yaşlılık lekelerinin artışında etkendirler.  Lentigolar (yaşlılık lekeleri), fiziksel, kimyasal veya mekanik olarak uzaklaştırılabilmektedir. Böyle bir işlemin yapılabilmesi için bir uzman hekim tarafından mutlaka yaşlılık lekesinin melanom olmadığı teşhis edilmelidir.  Yaşlılık lekelerine karşı iki ayrı kür önermekteyim. Her iki kür de birbirinden tamamen farklı olup, kişiye göre biri diğerinden daha etkili olabilmektedir. Aynı anda iki farklı kür uygulanmaz.
YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI SOYA FASÜLYESİ KÜRÜ

Kür 1: Soya fasulyesi Kürü
Kaynamakta olan yaklaşık iki bardak klorsuz suyun içerisine altı yemek kaşığı soya fasulyesi ilave ediniz. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak en az yirmi dakika kaynatınız. Kaynatma esnasında su çok azalırsa, bir miktar su ilave edebilirsiniz. Kullanılacak olan miktar bir kahve fincanı haşlama suyudur. Yirmi dakika sonuna doğru soya fasulyesinin haşlama suyunun bir miktar kırmızı renge dönüşmesi gerekir. Eğer henüz kırmızı renge dönüşmemişse biliniz ki yeteri kadar kaynatılmamış demektir. Hafif kırmızı renge dönüştükten sonra suyunu süzüp ayırınız. Ilıyınca yaşlılık lekeleri üzerine pamukla etki ettiriniz. Haşlama suyuyla ıslatılmış pamuğu, yaşlılık lekelerinin üzerine kurudukça üç-dört kez etki ettiriniz. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Bu kürü haftada üç kez bir ay boyunca uygulamak yeterli olacaktır.
Kür 2: Limon – Sirke Kürü
Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanı içerisinde karıştırınız ve karışımı beş dakika bekletiniz. Daha sonra yaşlılık lekeleri üzerine pamukla etki ettiriniz. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Bu kür bir ay boyunca haftada üç kez uygulanır.

YAŞLILIK LEKELERİNE KARŞI DOĞAL KÜR TARİFİ YAŞLILIK LEKELERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.