Son Dakika: 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönüyor

Ülkemizde bulunan Suriye vatandaşlarından 2 milyonu ülkelerine geri dönecek

Son Dakika: 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönüyor
Son Dakika: 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönüyor Handan Taşgın

Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı başlatıldı. Harekat devam ederken Türk Kızılayı da yardım çalışmalarına başladı.

2 MİLYON KİŞİ EVLERİNE DÖNECEK


 
Konu ile ilgili olarak Türk Kızılayı Başkanı Dr. Kerem Kınık açıklamalarında insani yardımların tüm hızıyla dürdüğünü belirterek "Acil dönemindeyiz. Bu sabah (dün) arkadaşlarımız bir konvoyla bir tır, iki kamyon ile Tel Abyad'a girdi. Kızılay çalışanlarımız, o bölgelerde etkilenmiş olan insanlara ihtiyaç duydukları insani yardım ağırlıklı, gıda ve hijyen malzemelerini dağıtıyorlar" ifadelerini kullandı.
Ayrıca Kerem Kınık açıklamalarında harekatın sürdüğü bölgede güvenlik sağlandıktan sonra da insanlara yardımı sürdüreceklerini ifade etti ve 2 milyon kişinin evlerine grei döneceğini belirtti. Kerem Kınık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi 2 milyon insanı barındırabilecek bir bölge orası. Barış sağlandıkça dönüş sağlanacak"


 
 

Son Dakika: 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönüyor 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tülay     2019-10-17 Bence çok mükemmel. Sanırım böylece Türkiye'deki mülteci sorunu da yavaş yavaş çözülecek. Allah, operasyon yapmakta olan ordumuz elemanlarına güç, kuvvet vermeye devam etsin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
Eduard Einstein, dünyanın en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein'in oğlu.
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR