Başarılı Doktor Geliştirdiği Deneysel Tedavi Sayesinde 3 Aylık Ömrü Kalan Hastasını Tedavi Etti

Başarılı Doktor Geliştirdiği Deneysel Tedavi Sayesinde 3 Aylık Ömrü Kalan Hastasını Tedavi Etti

Başarılı Doktor Geliştirdiği Deneysel Tedavi Sayesinde 3 Aylık Ömrü Kalan Hastasını Tedavi Etti
Başarılı Doktor Geliştirdiği Deneysel Tedavi Sayesinde 3 Aylık Ömrü Kalan Hastasını Tedavi Etti Handan Taşgın

Kanser yüüznden her yıl binlerce kişi hayatını kaybediyor. Bu sinsi hastalığın önüne geçmek için her geçem gün yeni tedavi yöntemleri deneniyor

Kanser her yıl milyonlarca hayatı mahvediyor. Tedavisi çeşitli faktörlere bağlı olarak mümkün olsa da tedavi süreci bir hayli yıpratıcı olabiliyor.

Bilim insanları ve araştırmacılar, kanserle savaşmak adına her gün yeni buluşlar yapıyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda insanlar kemoterapi ve ışın tedavisi yerine doğal yöntemlere başvurmaya başladılar. Doğal yöntemlerle kanserin üstesinden gelinebildiğine dair daha önce de haberler yapmıştık.

Judy Perkins’e 2013 yılında dördüncü evre kanser teşhisi koyuldu. Kanser hızla vücuduna yayılmıştı. Kadın da kaybedecek bir şeyi olmadığından ötürü doğal yöntemlere başvurdu.

Judy 2003 yılında mastektomi operasyonu geçirdi ve lenf düğümlerini aldırdı. 10 yıl sonra vücudunda bir yumru belirdi. Kanseri dördüncü evrede geri döndü.

Kemoterapi ve hormonal tedaviye rağmen kanseri yayılmaya devam etti. İki yıl içinde göğsü ve karaciğeri inanılmaz yara aldı.

Liftable’a “Öleceğimi anladım. Ailem için üzüldüm. Öte yandan güzel bir hayat yaşamış olduğumdan dolayı sevinçliydim” dedi.


Sayılı günleri kaldığını düşünen Judy, Dr. Steven Rosenburg’un yaptığı araştırmayla paralel doğal bir tedaviye başvurdu. Bağışıklık bilimi üzerine uzmanlaşan Dr. Rosenburg, ABD’de bir devlet kurumu olan Ulusal Kanser Enstitüsü’nde çalışıyordu.

Rosenburg’un teorisi, hastaların sinir sisteminin güçlendirilmesi halinde kanser hücreleriyle vücudun kendi kendine savaşabileceğiydi.

“İnsan vücudunda milyarlarca lenfosit var ve kanserin yayıldığı bölgelerdeki lenfositler farklı özellikler gösteriyor. Teorimiz ışığında kanser hücreleriyle savaşan hücreleri tespit edip, onlar sayesinde kanserin tedavisi için bir yöntem geliştirmeye çalıştık” dedi.


Gerçekleştirdiği birçok klinik denemenin ardından Dr. Rosenburg, T lenfositi olarak da bilinen T hücrelerinin, sayılarının kanserli hücrelerden daha az olmaması şartıyla, kanserli hücrelerle savaştığına kanaat getirdi.

Doktor, kanser hastalarındaki T hücrelerinin önce hastalardan alınıp sonra da kopyalanarak çoğaltılması sayesinde kanserli hücrelerle savaşacak bir ordu yarattı.

Judy Perkins, Dr. Rosenburg’a başvurduğunda bu tedavi yöntemini onun için kullandı.

Mucizevi bir şekilde kısa sürede faydalarını gördü.

Judy, “Hücre nakli yapılmasının üstünden 10 gün geçti ve tümörlerimin yumuşadığını hissedebiliyorum. İşte o zaman ‘Bu gerçekten işe yarıyor!’” dedim şeklinde bir ifadede bulundu.


T hücresi tedavisinin üstünden 2.5 yıl geçti ve Judy kanseri yendi. Hatta T hücreleri sayesinde vücudunun artık daha zinde olduğunu hissediyorlar.

Dr. Rosenburg, “Vücudundan alıp kopyalayarak geri aktardığımız hücreler hala vücudunda. Hücreler hala hayattalar. Judy’nin bir parçasılar. Onlar Judy Perkins’ler” dedi.

İmmunoterapi tedavisi henüz erken aşamada. Çoğu hastada işe yaraması halinde bu tedavi yöntemi giderek yaygınlaşacaktır. Bu sayede çığır açan bir buluş yapılmış olacak.

Dr. Rosenburg’un tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak için izleyin:


Judy’nin kanseri yenmesi harika bir gelişme. Deneysel tedavinin bir insanın hayatını kurtarması bütün kanser hastalarını heyecanlandırıyor. Dr. Rosenburg gibi kendisini insan sağlığın adamış doktorlar olduğu sürece hayattan ümit kesilmez.

Judy’nin hayat hikâyesinden etkilendiniz mi? Haberi paylaşarak benzer durumdaki hastalara ilham olmasını sağlayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı
Dünya Şokta: Yeni Doğan Bebekte Coronavirüsü Tespit Edildi
Dünya Şokta: Yeni Doğan Bebekte Coronavirüsü Tespit Edildi