Devlet Annelere Aylık 2400 TL Destek Veriyor: İşte Tüm Detaylar Ve Başvuru Şartları

Devletten annelere 2400 TL devlet yardımı. Devlet işte anne projesiyle annelere maddi destek sağlayacak

Devlet Annelere Aylık 2400 TL Destek Veriyor: İşte Tüm Detaylar Ve Başvuru Şartları
Devlet Annelere Aylık 2400 TL Destek Veriyor: İşte Tüm Detaylar Ve Başvuru Şartları Handan Taşgın

Devletten Annelere Aylık 2400 TL Destek ! İşte Detaylar ve Aranan Şartlar
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından "İşte anne projesi" hayata geçirildi. Proje kapsamında 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere devlet tarafından maddi destek sağlanacak. Peki bu maddi destekten kimler yararlanabilir? İşte detaylar..
İŞKUR her yıl iş arayışı olan pek çok insana umut oluyor. Bu bağlamda İŞKUR tarafından çeşitli programlar hayata geçiriliyor. Bu programlar kapsamında çeşitli destekler sağlanmaktadır. 

İşte anne projesi kapsamında 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere aylık 2400 TL ödeme sağlanacak. İŞKUR'un sağlayacağı bu önemli maddi destek sayesinde annelere 26 gün üzerinden hesaplandığında günlük 80 TL'ye yakın bir destek verilecek. Peki bu destekten nasıl yararlanılır? Aranan şartlar nelerdir? İşte detaylar...

ARANAN ŞARTLAR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projeden yararlanmak isteyen annelerin bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

- İşkur'a kayıtlı işsiz olmak.

- İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.


 
- Emekli olmamak.
- Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

-Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

- İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

DESTEĞİN DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işte anne projesi kapsamında işsiz annelere günlük 80 TL'ye yakın bir ödeme yapacak ve İŞKUR kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesine İlişkin Uygulama Usul Ve Esaslar şu şekilde:

"Türkiye İş Kurumu (Kurum) tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetleri kapsamında usul ve esasları Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği (Yönetmelik) ile belirlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları uygulanmaktadır.

100 Günlük Eylem Planı ile hayata geçirilmesi öngörülen eylemlerden birisi olan "Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi" eylemi kapsamında Kurumumuz tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına veya işbaşı eğitim programlarına katılması uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan kadınlara, kursa veya programa devam ettikleri günler için Kurum Yönetim Kurulunca belirlenen tutarda kursiyer veya katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmüştür."


 
Kamupersoneli.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
...     2019-10-11 Şöyle birşey aklıma geliyor. Devletimizin parası bu kadar çok mu? Asgari ücret ne kadar insanlar 1 ay çalışıyor.Devletimizin 26 günlük verdiği para ne kadar.Anlayamadım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı