Araştırmaya Göre Seyahat Etmek, Evlenmekten Daha Mutlu Olmanızı Sağlayabilir

Araştırmaya Göre Seyahat Etmek, Evlenmekten Daha Mutlu Olmanızı Sağlayabilir
Araştırmaya Göre Seyahat Etmek, Evlenmekten Daha Mutlu Olmanızı Sağlayabilir Handan Taşgın

Bir sırt çantasıyla seyahat etmek veya lüks bir otelde rezervasyon yaptırmak önemli değil: tüm seyahat deneyimleri sağlığınızı olumlu yönde etkiliyor ve size önemli bir endorfin artışı sağlıyor. Bazı insanlar için, getirdiği neşe, hayatlarında evlenmek ya da çocuk sahibi olmak gibi diğer önemli olaylardan daha ağır basabilir. Ve araştırma yürüttüğü  Booking.com insanlar değeri bile hayatta onlara en mutluluk getirmek şeylerin listesinin başında o kadar çok seyahat doğruladı!

1. Seyahat etmek size derhal mutluluk artışı sağlar.
 

Uygun sonuçları almak için Booking.com, 17 ülkeden gelen 17.000 kişiyle röportaj yaptı, böylece seyahat etme konusunda daha çeşitli bir tutum alabildiler. Katılımcılar çok az şeyin tatile gitmek yerine tatile gitmek yerine geçebileceğini doğruladılar . Örneğin, halkın% 77'si ruh halini hemen aydınlatması gerektiğinde bir tatil rezervasyonu yaptıklarını söyledi.

2. Seyahat etmek, diğer önemli yaşam olaylarından daha fazla mutluluk getirebilir.
 

Bu çalışmanın en ilgi çekici yanı, insanların yaşamlarında önemli diğer ve hatta mutlu olayları yapmaktan çok daha fazla seyahat etmeye değer verdiklerini iddia etmeleridir. Katılımcıların% 49'u , düğün gününde planladıkları ve tatile gittiklerinde daha fazla mutluluk hissettiğini söyledi !

 

Görüşme yapılan kişilerin neredeyse yarısı, eşleriyle randevuda bulunmanın, seyahat etmek kadar duygusal olarak da yukarı çıkmadığını belirtti. % 45'i nişanlanmanın, onlara seyahat etmek kadar duygusal bir destek vermediğini iddia etti. Bir bebek sahibi olmak bile, katılımcıların% 29'unu yeterince endorfin koşulu ile sağlamaz!

3. Bir şey satın almak size bu kadar neşe sağlayamaz.
 

Ayrıca, insanların yeni deneyimler edinmeyi çok sayıda maddi şeye sahip olmaktan daha fazla takdir ettikleri ortaya çıktı. Ankete katılanların% 70'i tatile gitmenin onlara bir şeyler satın almanın mutluluğundan çok daha fazla süren memnuniyet sağladığını söyledi .

 

İnsanlar yeni seyahat deneyimleri yaşamak için rahatlıklarını feda etmeye hazır gibi görünüyor. Örneğin, ankete katılanların% 56'sı yeni kıyafetler veya araçlar satın almak yerine tatile gitmeyi tercih ediyor ve% 48'i yeni yerleri ziyaret etmek için ev iyileştirmelerini ertelemeye hazır.

4. Bir tatil planlamak bile duygusal iyiliğimizi arttırır.
 

Şaşırtıcı bir şekilde, ankete katılanların% 72'si için daha mutlu hissetmek için bir tatil planlamaya başlamak yeterli. Örneğin,% 80'i yalnızca bir haritaya baktığında ve ziyaret etmek istedikleri yerleri seçtiğinde daha heyecanlı hissediyor .

 

Yanıt veren 10 kişiden 6'sı otel değerlendirmeleri okuduğunda ve gelecekteki seyahatlerini hayal ettiklerinde duygusal bir destek hissediyor. Bununla birlikte, alışverişin yerini hiçbir şey tutamaz : Katılımcıların yarısından fazlası tatil için kıyafet satın almanın en iyi ruh hali çalışanlarından biri olduğunu iddia etti!

Çalışmanın sonuçlarıyla ilgili olabilir misiniz? Hayatınızı değiştirecek bir seyahat deneyiminiz oldu mu? Hikayelerini yorumlarda paylaş!

 

Kaynak: https://brightside.me/wonder-curiosities/traveling-can-make-you-happier-than-getting-married-according-to-a-study-794428/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı
O İlimizde Salgının Neden Hızla Yayıldığı Ortaya Çıktı