ABD Başkanı Trump'tan Skandal İtiraf

ABD Başkanı Trump'tan Skandal İtiraf. Başkan Trump'tan skandal bir açıklama daha geldi.

ABD Başkanı Trump'tan Skandal İtiraf
ABD Başkanı Trump'tan Skandal İtiraf Handan Taşgın

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Trump basın toplantısında Türkiye'nin dün başlattığı Barış Pınarı Harekatına ilişkin soruları yanıtladı. Ayrıca ABD Başkanı Trump açıklamalarında PKK'nın Suriye kolu olan YGP'den doğrudan PKK diyerek bahsetti ve PKK ile çalıştıklarını itiraf etti.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin dün başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Trump açıklamalarında Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu ifade ederek sonu gelmez savaşı bitirmenin zamanının çoktan gelmiş olduğunu ifade etti.

Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump YPG için doğrudan PKK ifadesini kullanarak şöyle devam etti:


 
"Obama döneminde olduğu gibi Türkiye’nin ölümcül düşmanı olan PKK ile ortaklık yaptığınız zaman, bu son derece zor bir durum olur. Onlar uzun yıllardır birbirinden nefret ediyorlar"
DONALD TRUMP'TAN PKK İTİRAFI

Trump yaptığı açıklamalarında Kürtlerin kendi toprakları için savaştığını belirterek Kürtlerin 2. Dünya Savaşında kendilerine yardım etmediklerini Normaniya'da kendilerine yardım etmediklerini ifade etti. Ayrıca Trump "Kendi toprakları konusunda yardımcı oldular. Bu farklı bir şey. Kaldı ki Kürtlere inanılmaz derecede büyük miktarda silah ve mühimmat anlamında para harcadık" dedi.

Trump tüm bunlarla birlikte Kürtleri sevdiğini vurgulayarak PKK itirafında bulundu. Bu konuya ilişkin Trump açıklamalarında "Ancak orada farklı fraksiyonlar var. Mesela PKK var, farklı bir oluşum. Onlar bizimle çalıştılar. Zor bir grup ama bizimle çalıştılar. Onlar kendi toprakları için savaşıyorlar" ifadelerine yer verdi.

Onlar Bizimle Çalıştılar ABD Başkanı Trump'tan Skandal İtiraf Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.