Son Dakika: Savaşa Giriyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş son dakika Türkiye olarak savaşa girdiğimizi söyledi.

Son Dakika: Savaşa Giriyoruz
Son Dakika: Savaşa Giriyoruz Handan Taşgın

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan son dakika flaş açıklamalr geldi

Türkiye Barış Pınarı Harekatı ile Suriye’de bulunan terör örgütlerine yönelik büyük bir operasyon düzenlemeye hazırlanıyor. Bu operasyon kapsamında Türkiye’nin daha önceden gerçekleştirdiği operasyonları göz önünde bulunduran ABD, bölgeden ilk kaçan ülke oldu. ABD’nin Suriye’den çekilmesinin ardından peş peşe açıklamalar gelmeye başlamıştı.

Son olarak Türkiye’nin Suriye hava sahasına girişi yasaklandığı duyurulurken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, “Savaşa giriyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu görüşleri her platformda söyledik. Kararlılıkla dile getirdik. ABD birçok alanda müttefikimiz olan bir ülke. Tezlerimizi siyasi ve askeri olarak anlatmaya gayret ettik. İstedik ki terör örgütlerinin buradan temizlenmesini müştereken yapalım. Sonunda bu tezlerimizdeki kararlılığımızı göstermek için Sayın Cumhurbaşkanımız çok net bir şekilde 'artık sabrımız taşıyor, bir an evvel operasyonlara başlanacaktır' dedi. Bunlar söylenirken diğer taraftan ABD'liler ile müzakereler yapıldı. İşin son safhasına gelindi.

TÜRKİYE’NİN KARARLILIĞI SÖZ KONUSU!

ABD'nin, Trump'ın tweetiyle geldiği noktaya kolay gelinmedi. Türkiye'nin kararlılığı söz konusu. S-400'deki baskıları hatırlayın. Bütün bunların hiçbirisinden geri adım atılmadı. Türkiye bağımsızlığından taviz vermeden, kendi milli menfaatleri çizgisinde devam etti. ABD'liler bugün bu noktaya geldi. Şimdi 'çekiliyoruz' diyor. Ancak terör örgütlerine verdikleri silahlar orada duruyor. İnşallah o silahları kullanma imkanı olmadan, oradaki terör örgütleri yok edilecektir. Biz bu süreçte kararlılığımızı sürdürdükçe F-35 meselesinde de geri adım olabilecektir.

MİLLİ MESELELERDE ORTAK NOKTADA DURABİLMELİ!

Farklı olabiliriz, partiler herhangi bir konuda taban tabana zıt düşünebilir ama milli meselelerde ortak noktada durabilmeli. Bu Türkiye'yi güçlendirebilir ve siyaseti normalleştirebilir. Cumhurbaşkanımızın Meclis açılışındaki konuşması da buna işaret ediyor.

Hatta çok açık tenkit yapan arkadaşlarımız da oldu. Bunları da arkadaşlarımız cevaplandırıyor. Bu herhalde AK Parti'den başka hiçbir partinin elinde olmayan bir imkandır. Böylece sorun anında muhatabıyla birlikte çözülebilme imkanı buluyor. Çok verimli, son derece güzel, keyifli.


 
Bu genel olarak söylenmiş bir sözdür. Türkiye, iç ve dış meydan okumalar bakımından yakın tarihimizin en zor süreçlerinden geçiyor. Burada, değil aynı partinin içerisinde, çok geniş anlamda farklılıkları bir tarafa bırakarak, bunlar üzerinden, farklılıklar üzerinden fitne çıkararak değil, birlik bütünlük içerisinde bu süreçlerin aşılması gerekir anlamında söylenmiş bir sözdür. Bu kadar büyük meselelerimiz varken, biz kişisel meselelerle uğraşıp, vakit kaybedecek noktada değiliz. Ona yapılan bir vurgudur ve uyarıdır.
YARGI REFORMU ÖNEMLİ BİR REFORM OLACAK

Türkiye'nin yargı ve yargıyla ilgili sorunlu alanlarını rahatlatacak çok ciddi bir adım olacak. Toplumun taleplerini biliyoruz, bunları çok iyi çalışıyoruz. Bunlarla ilgili gerektiğinde her türlü yasal düzenlemeyi yapabilecek bir reform zihniyetine sahibiz.

Suriye'deki hiçbir etnik grup lehine diğerinin aleyhine varlık göstermeyeceğiz. Bizim temel hedefimiz, Suriye'nin, Suriye halkının özgürce yaşayabileceği şekilde dizayn edilmesi, demokratik bir Suriye sürecinin önünün açılmasıdır. Bunun ilk adımı da terör örgütlerinin Suriye'den def edilmesidir.

SAVAŞA GİRİYORUZ!

Nihayetinde bir savaşa giriyoruz. Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırları belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah'ın izniyle bu savaşı biz kazanacağız. Tabii ki PKK/PYD terör örgütünün çok üstün silahlarla donatılmış olması ciddi bir risktir. Ama bunların hepsinin hesapları yapılıyor. Hangi silahlarının nerede bulunduğu istihbarat birimleri tarafından tespit edilmiştir. Riskleri mümkünse ortadan kaldırmak ya da en aza indirerek bu harekatın yapılacağından milletimiz emin olsun.

Türkiye'nin şu anda yaptığı bir operasyondur. Yoksa iki devlet savaşa giriyor değil. Orada bir terör örgütü var. Genel olarak bizim terörle vermiş olduğumuz bir savaş var. Bu operasyon tarihe altın harflerle yazılacak. Buradan biz kazançlı çıkacağız. Bunu mutlaka biz kazanacağız. Barış pınarları Suriye'nin her yerinde akacaktır diye ümit ediyorum. Türkiye'nin, hiç kimsenin toprağında gözü yok. Türkiye hiçbir devletle savaşa girmiyor, terör örgütleriyle topyekun mücadele çerçevesinde Barış Pınarı operasyonunu gerçekleştiriyor. Bu operasyonu da başarıyla kazanacaktır.

 

Kamupersoneli.net

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
BU RESMİ MERAK ETMİŞSİNİZDİR
 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.