İstanbul depremi için Korkutan açıklama:İstanbul Depremi Beklenenden Çok Daha Yakın Ve En Az 7.2 Şiddetinde Olacak

İstanbul depremi için Korkutan açıklama: İstanbul Depremi Beklenenden Çok Daha Yakın Ve En Az 7.2 Şiddetinde Olacak

İstanbul depremi için Korkutan açıklama:İstanbul Depremi Beklenenden Çok Daha Yakın Ve En Az 7.2 Şiddetinde Olacak
İstanbul depremi için Korkutan açıklama:İstanbul Depremi Beklenenden Çok Daha Yakın Ve En Az 7.2 Şiddetinde Olacak Handan Taşgın

İstanbu'da meydana son depremin büyük depremi tetiklediği ve büyük depremin beklenenden çok daha yakın bir tarihte gerçekleşecek. Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür,den yetkilelere uyarı tedbir alın

İstanbul’da son meydana gelen 5,8 şiddetinde ki depremin, İstanbul ve Marmara bölgesinde minimum 7,2 şiddetinde deprem olma riskini ortaya çıkardığını açıkladı. Büyük depremin, hesaplanandan daha erken geleceği konusunda yetkilileri uyaran Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, yetkililerin hemen hazırlık yapması konusunda uyarılarda bulundu.
Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, CNN Türk Televizyonunda katıldığı canlı yayın programında, İstanbul depremi hakkında en korkutucu bilgileri paylaştı. İstanbul’da bir küçük diğeri büyük olmak üzere art arda deprem meydana gelmiş ve İstanbul halkı korkudan sokaklara dökülmüştü. Son meydana gelen 5,8 depremin ardından, deprem uzmanları bilim adamlarından peş peşe uyarılar gelmeye başladı. Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, CNN Türk Televizyonunda katıldığı canlı yayın programında, İstanbul depremi hakkında en korkutucu bilgileri paylaştı.

BÜYÜK DEPREM TETİKLENDİ
Görür, İstanbul’da son meydana gelen depremin, büyük depremi tetiklediğini ve İstanbul’da minimum 7,2 şiddetinde bir deprem meydana gelebileceğini söyledi. Marmara'daki fayın tümünün kırılması halinde ise 7.6 büyüklüğünde bir deprem beklenebilir diyen Bilim Adamı Görür, İstanbul ve Marmara’da gerilimin 1999 depremi ile yükseldiğini ve son depremle de büyük bir deprem ortaya çıkma olasılığının yaklaştığını belirtti.
DEPREM BEKLENENDEN DAHA ERKEN OLACAK

Profesör Görür, ayrıca İstanbul Silivri’de gerçekleşen 5.8’lik depremin 7 büyüklüğünde bir depremin meydana gelme olasılığını artırdığını belirterek, beklenen depremin zaman dilimini de öne çektiğini söyledi. Görür, “Ancak daha fazla etkilenmesini beklediğimiz Kuzey kesim İstanbul ve batı alanları olacaktır. 1999 depreminden beri her yeri geldiğinde Marmara'da büyük bir depremi beklediğimizi söyledik. Marmara'da büyük bir depremin olma olasılığı 99 depreminden sonra ortaya çıktı. Yani 99 depremleri olmamış olsaydı enerji birikimi fazla olmayacak ve dolayısıyla Marmara'da büyük bir deprem beklemeyecektik. Ancak 99 depremi bu fayların üzerine inanılmaz bir enerjiyi yükledi 55 saniyede 250 yılda yüklenmesi beklenen enerjiyi yükledi. O yüzden biz burada büyük bir deprem bekliyoruz.” diye konuştu.

Kamupersoneli

İstanbul Depremi deprem şiddet istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.