17 Yaşındaki Genç Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti: Olay Yerine Gelen Polisler Sürücüyü Görünce Şok Oldu

Bir trafik kazası sonucu gencecik bir delikanlı hayatını kaybetti. Olay yerinde polisler sürücünün elinde hala telefon olduğunu görünce, korkunç olayın nasıl olduğunu anladılar

17 Yaşındaki Genç Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti: Olay Yerine Gelen Polisler Sürücüyü Görünce Şok Oldu
17 Yaşındaki Genç Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti: Olay Yerine Gelen Polisler Sürücüyü Görünce Şok Oldu Handan Taşgın

Trafiğe çıktığınızda ne kadar mükemmel bir sürücü olduğunuz farketmez. Karşınızdaki sürücülerin de mükemmel olması gerekir. Maalesef trafik tek taraflı bir iş değildir.

Günümüz teknolojisinde en çok yapılan şeylerden biri de araç sürerken telefon kullanmak. Bunun nelere mal olabileceğine dair birçok kamu spotu yapıldı. Ancak insanlar aynı hatayı ısrarla yapmaya devam ediyorlar.

17 yaşındaki Katelyn Ray’in başına gelenleri okuduktan sonra muhtemelen bundan sonra telefonunuzu aracınıza bile almak istemeyeceksiniz. Araç sürerken telefon kullananlar hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını riske atıyorlar.

Her şey geçtiğimiz sene eylül ayında gerçekleşti. Katelyn, ablasını işten almak üzere yola çıktı.

Polisler, trafik kazası ihbarı aldılar. Olay yerine gittiklerinde fren izi olmadığını gördüler.

Kate, önündeki okul servisinin yavaşladığını görmemişti. Okul servisindeki hiçbir çocuk yaralanmazken Katelyn hayatını kaybetti.

Olaya şahit olan bir kişi olay yerinin fotoğrafını çekti.

Katelyn, kazadan hemen sonra son nefesini verdi. Polis, aracın içinden Katelyn’i çıkardığı sırada elinde hala telefonunun olduğunu gördü.

Katelyn’in kaza yaptığı sırada telefonuyla meşgul olduğu tahmin ediliyor. Bu yüzden de hemen önündeki okul servisinin yavaşladığını görmemiş ve takip mesafesi de bırakmamış.


Aracın sürücüsü 17 yaşında. Frene basmadığından yolda fren izi de yok. Araçtan çıkarıldığında sürücünün elinde hala telefonu vardı.”

O gün Katelyn’in annesi Sheila, kızından ablasını işten almasını rica etmiş. Anne ve kızın son konuşması bu olmuş.

Ablasının iş çıkışına geç kalan Katelyn için annesi endişelenmeye başlamış. Facebook’ta Katelyn’in nerede olduğunu soruşturmaya başlamış.


Gencecik bir insanı daha yitirdik. En acısı da kazanın önlenebilir olduğu gerçeği.

Katelyn’in ailesinin ne kadar acı içinde olduğunu tahmin edebilirsiniz. Hiçbir şey Katelyn’i geri getirmeyecek. En azından bizler insanları uyararak böyle bir trajedi yaşanmasını önleyebiliriz.

Araç sürerken telefon kullanmanın nelere mal olabileceğini gösteren uyarı nitelikli haberimizi paylaşmayı ve insanları uyarmayı unutmayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Elazığ'da Deprem Esnasında Binanın Yıkılış Anı Kameralarda: İşte O Korkunç Anlar
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.
Bilim, Kızılderililer Türktür dedi.